A Travellerspoint blog

Indonesia

Siedme zastavenie

sunny 30 °C

Matej sa stretáva s Blankou
Blanka je super. Okrem toho, že je modelka, je veľmi milá a rozumná. Pomohla mi nájsť lacné bývanie a spoznal som jej kamarátov. Blanka žije v Surabayi a študuje na darmasiswe. V Surabayi majú ponorku a zoo, veľkú mešitu a obchoďáky, je to obrovské mesto a v ňom plno ľudí. Dopravná situácia je hrozná. Nechcel by som tam bývať...

Posted by matejferenc 18:49 Archived in Indonesia Comments (0)

Šieste zastavenie

rain 23 °C

Matej spoznáva krásy Indonézie

Najprv Prambanan a potom Borobudur. Prambanan je veľký ale väčšina malých chrámov sa zrútila pri zemetrasení. Je to hindu chrám. Borobudur je budhistický a plný turistov. Trochu blbé je, že pre turistov majú špeciálne ceny... Asi desať nasobok normálnej ceny. Obidva chrámy sú blízko Yogyakarty. Tá je veľmi pekná. Iná než ostatné mestá. Dajú sa tu kúpiť krásne suveníry ako batikované obrazy alebo motýle v skle.
Jeden deň bohužiaľ pršalo... Celý deň. Zmokol mi telefón a prestal fungovať. Musel som si kúpiť nový. Stál 2700000 rupií, čo je normálna cena. Skúter sa dá požičať za 50000 a aj som si ho požičal. Len mu nefungovala ľavá brzda, ľavé svetlo, helmu som dostal bez skla... Ale jazdilo to. To je hlavné. Yogya je orientovaná na turistov. Je ich tu veľa.

Posted by matejferenc 20:21 Archived in Indonesia Comments (0)

Piate zastavenie

Matej dostáva hnačku

overcast 22 °C

Tak predsa to prišlo. Na každého to príde. Neviem čo som zjedol ale podozrievam smažený banán. Mám pocit že na ňom bol syr. Neviem ale čo presne to bolo. Večer v bare na couchsurfing meetingu to na mňa prišlo. Dvakrát. Dal som si dve pivá a potom som bol hrozne unavený. Neviem prečo. Začalo mi byť horúco aj keď vonku pršalo a bolo asi 20 stupňov. Potom ma začala bolieť hlava. Myslel som si že mám dengue horúčku. Asi nemám lebo negrcam. Ale potim sa hrozne. A každé 2,5 hodiny som na záchode. Mám hrozné kŕče. Zajtra večer by som mal ísť vlakom do yogyakarty. Dúfam že sa to zlepší. Som u Zakkyho a dovolil mi zostať ešte jednu noc. Spolu teda dve. Dal mi aj čierne uhlie ale to mám aj sám. Nepomáha veľmi. Beriem aj endiex. Dnes celý deň ležím v posteli až na pár navštívení záchoda. Mám divné sny.

Posted by matejferenc 03:56 Archived in Indonesia Comments (1)

Štvrté zastavenie

Vlado pomáha Matejovi aklimatizovať sa

semi-overcast 24 °C

Vlado je super. Je zo Slovenska. Už 3 mesiace žije v Bandar Lampung. Vyzná sa v cenách a vie ako to tu funguje. Bez neho by ma ošklbali o peniaze. Chodí tu do školy. Študuje Indonézsky jazyk. Vie sa dohovoriť s ľuďmi. Dovolil mi zostať dve noci. Zatiaľ čo mal on školu, bol som sa prejsť po meste. Mesto je dosť veľké. Okrem Vlada sú na škole ďalší cudzinci. Asi 8 dokopy. Vlado pracuje pre rádio. Má kamaráta Ramadana, ktorý má motorku. Stála ho 18000000 rupii. Vozí ma kam potrebujem. Pomohol mi kúpiť lístok na autobus do Bandungu a potom nájsť autobus. Sám by som to nikdy nedokázal. V autobuse bola zima. Cesta trvala 13 hodín namiesto 10. Každému je to jedno. Tu čas nikoho nezaujíma.

Posted by matejferenc 03:42 Archived in Indonesia Comments (0)

Darčeky

Naspäť idem ovešaný ako vianočný stromček

semi-overcast 26 °C

Pár ľudí som sa už pýtal ale možno na to zabudnem. Tak ak by ste niečo chceli, napíšte komentár. Všetko je tu mega lacné

Posted by matejferenc 08:32 Archived in Indonesia Comments (3)

Tretie zastavenie

Matej hľadá internet na letisku v Jakarte

overcast 27 °C

Je tu free wifi ale skoro všetky sú pomalé ako cigán v robote.
Jedna sa dá používať. Nie je to nič moc ale lepšie než s drôtom do oka.
Chcel som si kúpiť sim kartu len sa mi nechce za ňu dávať 20$. Letiskové ceny...
Do ďalšieho letu mám ešte 7 hodín.
A ľudia sú tu veľmi milí a urobia pre vás všetko. Len škoda že nehovoria dobre po anglicky. Ale aspoň sa snažia. A učia ma indonezske slová. Oslovilo ma asi 50 taxikárov či sa nechcem odviezť za 50$ do Jakarty. Tí sa vôbec nehanbia.
Je tu paradne počasie; pod mrakom, 25-30 stupňov a občas aj zafuka. Na konci letiska je fontána a príjemne chladno. A tak... 8/10.

Posted by matejferenc 06:22 Archived in Indonesia Comments (0)

(Entries 1 - 6 of 6) Page [1]